سفارش تبلیغ
صبا ویژن

نحوه ترمیم ایزوگام تخریب شده پشت بام ساختمان ها

نظر

نحوه ترمیم ایزوگام تخریب شده پشت بام ساختمان ها : ترمیم ایزوگام پشت بام برای مواقعی است که ایزوگام و عایق رطوبتی شما خراب می شود و در هنگام بارندگی نشتی می کند. این نشتی آب به دیواره های ساختمان نفوذ می کند و باعث خراب شدن آنها و ریختن گچ دیوار می شود. روش تشخیص نیاز به ترمیم ایزوگام سقف زمان هایی که ایزوگام سقف دچار خرابی می شود، نشتی آب در هنگام بارندگی صورت می گیرد. پیشگیری از این نشتی آب اهمیت دارد، زیرا ممکن است اگر جلوی آن گرفته نشود در سایر بخش های ساختمان مانند دیواره های داخلی نفوذ کند و در این بخش ها نم و خرابی ایجاد شود . نحوه تشخیص دادن نشتی آب و خرابی ایزوگام استفاده کردن از آب می باشد. به همین جهت در زمان هایی که باران می بارد می توان به بررسی خرابی ایزوگام پرداخت.

نحوه ترمیم ایزوگام تخریب شده پشت بام ساختمان ها

با ریخته شدن آب روی ایزوگام، بخش هایی از آن که نشتی و درز داشته و در آن بخش ها به ترمیم ایزوگام نیاز است، مشخص می شوند. زمانی که آب ریخته می شود، قسمت هایی که خرابی و نشتی دارند و راه نفوذ رطوبت و آب در آن ها وجود دارد، با تشکیل حوضچه هایی بر روی عایق، خود را نشان می دهند . اگر درز های عمیق و شکاف های بزرگ در سقف وجود داشته باشند، آب می تواند به داخل ساختمان نفوذ کرده و خرابی هایی ایجاد کند که باعث به وجود آمدن خسارت های مختلف می شود و رفع آن ها نیاز به مراجعه به کسانی دارد که در زمینه نصب ایزوگام فعالیت می کنند . خرابی های ایجاد شده هر چند ناچیز و کم باشد در موقع بارندگی خود را نشان میدهند و در صورتی که تعمیر نشوند همین خرابی های ناچیز و کم می‌توانند باعث خرابی های گسترده در دیوارها و سقف شوند. پس تعمیر کردن ایزوگام تا قبل از بارندگی امری واجب است چون ممکن است باعث خسارات سدید شود. برای این که بتوانیم محلی که به ترمیم نیاز دارد را پیدا کنیم می‌توانیم از حوضچه های آب در دیوارها و سقف استفاده کنیم. جهت اطلاع از فروش محصول با شماره 09121754110 تماس حاصل نمایید.

نحوه ترمیم ایزوگام نحوه ترمیم ایزوگام, اجرای عایق بندی با ایزوگام

نحوه ترمیم ایزوگام سقف به این صورت است که ابتدا باید ایزوگام ای که روی سقف نصب شده از آن جدا شود تا سطح کار برای نصب ایزوگام یا عایق جدید مناسب باشد و ایزوگام جدید به راحتی روی سقف چسبیده شود . برای انجام دادن این کار باید به ایزوگام حرارت داده و آن را داغ نماییم. سپس باید قسمت فرسوده را با استفاده از برش آسفالت جدا کرده و به جای آن ایزوگام جدید را قرار دهیم. در صورتی که نشتی نم و رطوبت به دلیل وجود ترک و شکاف در سقف باشد باید برای رفع آن از چسب های مخصوص ایزوگام استفاده شود . کسانی که در کار نصب ایزوگام حرفه ای هستند به طور معمول با استفاده از چسب های مخصوصی خصوصی مانند چسب ماستیک، درزها و شکاف های ایزوگام را پر نموده و از ورود رطوبت و آب جلوگیری می کنند. برای تعمیر کردن عایق های رطوبتی سقف و یا ایزوگام از قیر نیز می توان استفاده کرد که برای این کار باید از افرادی که خدمات قیرگونی انجام می دهند کمک گرفت . راهکار دیگری نیز برای ترمیم ایزوگام وجود دارد که استفاده کردن از چندین لایه دیگر از ایزوگام می باشد .