سفارش تبلیغ
صبا ویژن

عایق بندی حرارتی صحیح بام ساختمان های مسکونی و تجاری

نظر

عایق‌ بندی حرارتی صحیح بام ساختمان های مسکونی و تجاری : عایق‌ بندی صحیح بام ساختمان یکی از مهمترین عناصر در ساختمان سازی است. در روش مرسوم عایق‌بندی بام، لایه ضد آب در معرض تابش اشعه خورشید و تغییرات آب و هوایی است واین از عمر آن کاسته و سبب تبله کردن لایه و در نهایت انتقال حرارت بالا از نواحی ترک خورده می‌شود. این مشکل در عایق‌بندی نوین توسط فوم‌های فشرده xps سینرژی به این صورت حل شده است که پس از کار شدن لایه ضد آب بر روی سطح بام، فوم xps بر روی آن قرار گرفته و سپس لایه نهایی به دلخواه انجام می‌شود. لایه عایق xps از در معرض قرار گرفتن لایه ضد آب در برابر تغییرات جوی جلوگیری می‌کند. لایه های تشکیل دهنده عایق کاری حرارتی و رطوبتی بام وارونه با عایق حرارتی xps سینرژی، راهکاری ماندگار برای بام ساختمان های مسکونی و تجاری می باشد.

عایق‌ بندی حرارتی صحیح بام ساختمان های مسکونی و تجاری

عایق کاری حرارتی بام ساختمان ها ممکن است به سه روش انجام شود که این بستگی به نوع بام دارد:
- بام های تخت و یا با شیب کم.
- بام ها با شیب زیاد که شیب آن ها از زیر سقف نیز دیده می شود.
- بام های شیبدار که زیر آن ها سقف دو پوشه با فضای زیر شیروانی وجود دارد.

در عایق کاری حرارتی بام های تخت و یا با شیب کم از عایق تخته ای صلب استفاده می شود که این عایق ها به همراه لایه ای نم بند بر روی بام ساختمان اجرا می شوند. عایق کاری حرارتی بام های شیبدار که شیب آن ها از درون ساختمان نیز مشخص است می توان از همین روش استفاده کرد. روش دیگر عایق کاری حرارتی این بام ها استفاده از قطعات صلب عایق حرارتی بین تیرچه ها است، در این حالت فاصله هوایی بین بام‌ پوش و عایق به منظور تهویه، پیش‌بینی شده و روی عایق از زیر سقف نیز با مصالحی نظیر تخته گچی یا توری اندود پوشانده می‌شود. در عایق کاری زیرشیروانی ها، عایق جرارتی در سقف کاذب و بین تیرچه های آن اجرا می شود. از انواع عایق های حرارتی مانند عایق های تخته ای، پتویی و فله ای خام می توان در عایق کاری این سقف ها استفاده کرد. چنانچه از لایه نم بند در عایق کاری سقف زیر شیروانی استفاده شود، این لایه باید در زیر و به سمت داخل (طرف گرم) ساختمان نصب شود. عایق حرارتی سقف باید تا روی دیوارهای خارجی امتداد داشته باشد اما باید دقت شود که مسیر عبور دودکشها، کانال های تهویه، لوله های های تاسیسات و از این قبیل مکان ها مسدود نشود.

عایق کاری بام در کرج عایق کاری بام در کرج, انواع عایق کاری حرارتی

انتهای عایق های حرارتی باید محکم به هم فشرده شوند، بطوری که عایق یکپارچه ای ایجاد شود. در مکان های نصب چراغ سقفی توکار در سقف کاذب، تا فاصله ای 75 سانتیمتری اطراف را نباید عایق کاری حرارتی کرد، زیرا افزایش دمای اطراف چراغ ممکن است باعث ایجاد آتش سوزی شود. محل اطراف چراغ که عایق کاری حرارتی نشده با مصالحی مانند تخته گچی پوشانده می شود و سپس اطراف آن ها عایق کاری حرارتی می شوند. در اطراف دودکش ها نیز باید از موادی برای عایق کاری استفاده کرد که آتش نگیرند. پس از پایان عایق کاری حرارتی سقف و دیوارها باید در محل لبه های افقی و یا مورب و کناره های قائم با قرار دادن تخته های از چوب، تخته لایه ای، فیبر و یا مقوا، عایق حرارتی را در بین تیرچه ها پوشاند، این علاوه بر اینکه باعث محکم شدن و عدم جابجایی عایق حرارتی می شود، بلکه این اطمینان را به وجود می آید که عایق حرارتی مانعی بر سر راه تهویه فضای بالایی سقف کاذب ایجاد نمی کند. جهت اطلاع از فروش محصول با شماره 09121754110 تماس حاصل نمایید.