سفارش تبلیغ
صبا ویژن

روش و مراحل نصب عایق های حرارتی پشم سنگ در ساختمان ها

نظر

روش و مراحل نصب عایق های حرارتی پشم سنگ در ساختمان ها : در کف ساختمان ها معمولا لایه ای بتن بر روی قلوه سنگ ریخته می شود، این روش عایق کاری خوبی برای کف ساختمان به حساب می آید و نیازی با عایق کاری اضافی نمی باشد، به جزء در مواردی که اطراف عایق کاری شده باشد، عایق کاری کناره ها الزامی می باشد. در مواردی که گرمایش از کف می باشد، بهتر است کف ساختمان عایق کاری حرارتی شود، عایق حرارتی بهتر است بر روی عایق رطوبتی نصب گردد. عایق کاری کف سایر طبقات: کف طبقات دیگر (به غیر از همکف) در صورتی که از زیر به هوای آزاد ارتباط داشته باشند، باید عایق کاری حرارتی شوند. در شرایط آب و هوایی مرطوب برای جلوگیری از پوسیدگی، بهتر است عایق راه تنفس داشته باشد.

روش و مراحل نصب عایق های حرارتی پشم سنگ در ساختمان ها

همان‌ طور که در بالا نیز مشاهده کردید، پشم سنگ در انواع مختلفی در دسترس هستند و هر یک از آن‌ها روش نصب و اجرای خاصی دارند. برای نمونه روش اجرای پشم سنگ فله با پشم سنگ تخته‌ای کاملاً متفاوت است. برای نمونه روش نصب پشم سنگ تخته‌ای را می‌توان در چند مرحله زیر خلاصه کرد.

  1. اول از همه با توجه به اینکه دیوار کاملاً زیر کار قرار می‌گیرد باید از تمیز و سالم بودن آن اطمینان حاصل کرد زیرا بعد از نصب پشم سنگ دیگر دسترسی به آن دشوار و پر هزینه خواهد بود.

عایق های حرارتی دیوارها عایق های حرارتی دیوارها, بهترین عایق کاری سازه ها

  1. در مرحله بعد باید سطح مورد نظر چه دیوار باشد چه سقف، از نظر پستی و بلندی باید کاملاً صاف و یکنواخت باشد.
  2. در مرحله بعد شیارهایی را برای نگهداری پشم سنگ و محکم کردن هر چه بهتر آن‌ها به سطح مورد نظر نصب می‌کنند. البته گاهی بسته به نوع پروژه نیازی به نصب این شیارها نیست.
  3. در گام بعدی به سراغ نصب پشم سنگ با روش استفاده از چسب می‌رویم. چسب با ترکیب مشخص آماده می‌شود. اعمال مقدار مناسب و کافی از چسب در سطح پشتی پشم سنگ بسیار مهم است. بعد از قرار دادن پشم سنگ روی سطح مورد نظر باید با ضربه‌هایی پیوسته از اتصال کامل آن‌ها اطمینان حاصل کرد.
  4. بعد از اتمام نصب پشم سنگ‌های تخته‌ای آن‌ها را بررسی و از تراز بودن و عدم وجود هر گونه ناهمواری اطمینان حاصل می‌کنند.
  5. برای عایق کاری بهتر با استفاده از درزگیری‌های مخصوص تمامی درز‌ها و شکاف‌های موجود میان صفحات پشم سنگ تخته‌ای را می‌پوشانند. در مورد شکاف‌های بزرگ برای پوشاندن باید از ملات‌های مخصوص برای پر گردن آن‌ها استفاده کرد.
  6. در آخر هم بسته به نوع پروژه، شاید لازم باشد که برای تثبیت و محکم کردن هر چه بیشتر پشم سنگ تخته‌ای به سطح مورد نظر از پیچ استفاده شود. جهت اطلاع از فروش محصول با شماره 09121754110 تماس حاصل نمایید.