سفارش تبلیغ
صبا ویژن

کاربرد قیر مایع آسفالت سرد در راه سازی جاده ها

نظر

آسفالت سطحی مخلوطی است از مصالح سنگی همراه با قیر مایع که بدون گرم کردن و در شرایط آب و هوای محیطی تهیه و پخش میگردد. این مخلوط بایستی از مصالح سنگی با سنگ شکسته و یا شن و ماسه رودخانه ای طبیعی شکسته تهیه گردد این مصالح بایستی سخت و مقاوم بوده و سخت و مقاوم بوده و از درصد شکستگی لازم برخوردار باشند. قیر مایع مورد استفاده می تواند قیر محلول یا امولسیون باشد. در صورت استفاده از قیر محلول در ایران معمولاً از قیر ام سی 250 استفاده می گردد که بایستی آن را تا حداکثر 80 درجه سانتیگراد گرم نمود، این میزان درجه حرارت برای قیرهای امولسیونی 70 درجه سانتیگراد می باشد. از این نوع آسفالت سرد برای راه های فرعی و روستایی و کم ترافیک استفاده می شود.

کاربرد قیر مایع آسفالت سرد در راه سازی جاده ها

قیر که در بعضی موارد با نام آسفالت قیر نیز شناخته می‌شود، یک مخلوط روغنی ویسکوز سیاه‌رنگ است که از هیدروکربن‌ها به صورت طبیعی یا به عنوان یک باقیمانده از تقطیر نفت به دست می‌آید. قیر در دمای محیط جامد است اما با افزایش دما به حالت خمیری در می‌آید و پس از آن مایع می‌شود. معمولا به منظور تثبیت قیر، آن را همراه با گونی مورد استفاده قرار می‌دهند که به آن قیرگونی گفته می‌شود. الیاف گونی نقش مسلح کننده قیر را دارند و قیر را در محل خود تثبیت می‌کنند. افزودنی های قیر، که طیف وسیعی از مواد معدنی، آلی، طبیعی را در بر می گیرد، برای اصلاح برخی از خواص قیر و در نتیجه مخلوط های آسفالتی است که در موارد زیر کاربرد دارد :
  1. جلوگیری از عریان شدن سنگدانه مخلوط های آسفالتی
  2. جلوگیری از ترک های حرارتی و انقباضی در رویه های آسفالتی
  3. کاهش پدیده های تغییر شکل و قیر زدگی رویه های آسفالتی
  4. جلوگیری از رو آمدن ترک های آسفالتی
  5. کاهش میزان سخت شدن و کهنه شدن قیر
  6. افزایش تاب خستگی آسفالت
قیر مایع آسفالت سرد, راهسازی جاده با قیر سرد

    قیر مایع آسفالت سرد

قیرهای اصلاح شده، بر حسب نوع افزودنی های آن، به شش گروه تقسیم می شوند که برای هریک مشخصات فنی معینی در نظر گرفته شده است . این مشخصات ، قیرهای اصلاح شده ای است که حاصل اختلاط فقط قیرهای خالص با پلیمر، کوپلیمر، مواد شیمیایی تثبیت کننده و پودر لاستیک های بازیافتی است. به طور کلی، افزودنی های مصرفی، باید با قیرهای خالص انتخاب شده در هر پروژه سازگاری داشته باشد و قیر اصلاح شده نیز باید قبلا به صورت مخلوطی همگن و یکنواخت تهیه شود. جهت اطلاع از فروش انواع قیر سرد با کارشناس فنی فروش مجموعه گوهر ابنیه پایتخت با شماره  09121754110 تماس حاصل نمایید.